Dla szkół
Warsztaty w Bydgoszczy
- wykorzystanie technologii VR i AR w edukacji
- druk 3d
- robotyka
- fizyka niskich temperatur (ciekły azot)
Zajęcia prowadzone w ramach zajęć pozalekcyjnych w profesjonalnie wyposażonych laboratoriach. Grupy maksymalnie 12-to osobowe. Uczniowie przyjeżdżają na cztery spotkania, w ramach których przechodzą cały cykl warsztatów.
E-learning
W przygotowaniu są też e-warsztaty dla uczniów w ramach projektu Kurs na MOOC - będą to kursy e-learningowe w języku polskim i angielskim dedykowane dla młodzieży i seniorów z zakresu:
- Obsługa i bezpieczeństwo urządzeń mobilnych
- Inteligentny dom dla każdego
- Internet Rzeczy
- Projektowanie grafiki użytkowej z elementami zastosowania marketingu internetowego w mediach społecznościowych
Udział bezpłatny.
Pokazy w szkołach
Pokazy z tematyki:
- technologie druku 3d
- fizyka, w tym fizyka niskich temperatur
- robotyka i programowanie
Doposażenie laboratoriów szkolnych
- Laboratorium środowiskowe informatyczne, które pozwala na skuteczne nauczanie programowania oraz algorytmiki, za pomocą robotów i platform do szybkiego prototypowania.
- Platformy mobilne, wykonane z technologii druku 3D, co pozwala użytkownikowi na dowolną konfigurację, rekonfigurację oraz produkcję własnych części zamiennych. Platformy mogą działać w trybie autonomicznym lub zdalnie sterowanym. Oferta obejmuje także dostarczenie zestawów pozwalających na grę w piłkę nożną robotów, czy różnego rodzaju tory przeszkód. Na specjalne zamówienie mogą zostać dostarczone rozwiązania programistyczne pozwalające na sterowanie platformą za pomocą padów gamingowych, urządzeń mobilnych. Platformy mogą być programowane w językach graficznych typu Scratch/mBlock, językach C oraz C#, z wykorzystaniem środowiska Arduino IDE czy z poziomu środowiska Mathworks Matlab.
- Platformy mobilne zdolne do poruszania się w terenie otwartym, które są wykonane z wykorzystaniem rozwiązań technicznych znanych z terenowych podwozi modeli RC w skali 1:7, 1:10 oraz 1:18 (lub w innej przy indywidualnym zamówieniu). Są one zdolne do poruszania się na podłożach typu trawa, piasek, szuter, kostka brukowa czy asfalt. Platformy są wyposażone w zestaw czujników i interfejsów komunikacyjnych pozwalających na pracę w trybie autonomicznym oraz zdalnie sterowanym. Programowanie odbywa się z wykorzystaniem środowisk Arduino IDE, Microsoft Visual Studio oraz Mathworks Matlab. Możliwe jest także wykorzystanie innych darmowych oraz płatnych kompilatorów.