InstytutInformatyki
i Mechatroniki

PROMAND

I Edycja PROMAND

W dniach 11-23 marca 2013 r. w Wyższej Szkole Gospodarki odbył się międzynarodowy Kurs Intensywny w ramach programu LLP-Erasmus pt. „Programming Mobile Applications for Android System” (PROMAND). W kursie wzięli udział wykładowcy i studenci z Estonii, Łotwy, Litwy i Polski.

Cel kursu

Celem Kursu było wyposażenie uczestników w wiedzę dotyczącą specyfikacji platformy Android oraz podstawowych zasad efektywnego projektowania aplikacji na nią przeznaczonych z ukierunkowaniem na wykorzystanie ich w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów w dziedzinie programowania na urządzenia mobilne z czterech uczelni uczestniczących w projekcie:

Rezultaty

Dzięki uczestnictwu w warsztatach, studenci nnabyli umiejętności przydatne nie tylko do sprawnego programowania, ale dowiedzieli się również jak projektować aplikacje, które mogą być użyteczne w środowisku biznesowym. Już w trakcie warsztatów ich uczestnicy, pracując w międzynarodowych grupach, wykorzystali nabytą wiedzę – dzięki współpracy z przedsiębiorstwami z Polski i z Łotwy, studenci stworzyli specjalne aplikacje na potrzeby tych firm.

II Edycja PROMAND

Druga edycja odbyła się w dniach 9-21 marca 2014 r. Wzięło w niej udział 11 wykładowców i 24 studentów z sześciu uczelni z Estonii, Finlandii, Łotwy, Litwy, Portugalii i Polski.

Cel kursu

Celem Kursu było wyposażenie uczestników w wiedzę dotyczącą specyfikacji systemu operacyjnego Android oraz zasad efektywnego projektowania aplikacji na nią przeznaczonych z ukierunkowaniem na wykorzystanie ich w przedsiębiorstwach. Zajęcia prowadzone były przez specjalistów w dziedzinie programowania na urządzenia mobilne ze wszystkich sześciu uczelni uczestniczących w projekcie:

Rezultaty

Dzięki uczestnictwu w warsztatach, studenci nabyli umiejętności przydatne nie tylko do sprawnego programowania, ale dowiedzieli się również jak projektować aplikacje, które mogą być użyteczne w środowisku biznesowym. Już w trakcie warsztatów ich uczestnicy, pracując w międzynarodowych grupach, wykorzystali nabytą wiedzę – dzięki współpracy z sześcioma przedsiębiorstwami ze wszystkich krajów partnerskich projektu, studenci stworzyli specjalne aplikacje na potrzeby tychże firm. Ponadto, w planie kursu znajdujowały się zajęcia dotyczące przydatnych „miękkich” kompetencji: technik negocjacji oraz technik prezentacji.